Budowa domu

Czym są okna pasywne?

Okna pasywne dla Twojego domu

Definicja okien pasywnych jest bardzo prosta. Są to po prostu okna wyposażone w specjalne rozwiązania zwiększające ich izolację cieplną, przez co dom może być dogrzewany na przykład przez energię słoneczną czy inne naturalne źródła, choćby naturalne ciepło domowników. Inwestycja w takie okna jest coraz powszechniejsza.

Okna pasywne to niezbędny element w domu pasywnym, nastawionym na maksymalne oszczędzanie energii wykorzystywanej do ogrzewania wnętrza. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom są doskonale szczelne i zapewniają bardzo skuteczną izolację termiczną, zatrzymując ciepło w domu. Pozwala to oczywiście na duże oszczędności.

Okna pasywne definicja

Pasywność a energooszczędność

Definicje pasywności i energooszczędności bywają stosowane wymiennie, warto jednak wiedzieć, że energooszczędność wiąże się, jak wskazuje nazwa, z oszczędzaniem energii kiedy jest to możliwe, zaś pasywność nastawiona jest na maksymalne wykorzystywanie naturalnych źródeł energii, wobec czego osoby zorientowane na znaczne oszczędności powinny stawiać na rozwiązania pasywne.

Comment here