Jak prawidłowo myć okna?

Okna, to niewątpliwie potrzebny element każdego domu, który jednocześnie niektórym osobom może sprawiać najwięcej problemów, jeżeli chodzi o utrzymanie ich w czystości. Zastanawiasz się w jaki sposób można najlepiej i jak najszybciej umyć okna? Do wyboru masz co najmniej kilka sposobów. Wśród nich wymienić można sposoby zarówno ogólnodostępne, jak i również tradycyjne, czy też innowacyjne.

Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny sposób mycia okien, nie zapominajmy o tym, że składają się one nie tylko z szyb. Chcąc dokładnie umyć całe ona, trzeba skupić się również na ramach oraz parapetach. Cały proces czyszczenia okien warto zacząć właśnie od tych elementów. Dokładne umycie całych okien detergentem rozcieńczonym w gorącej wodzie pozwoli na szybkie i skuteczne pozbycie się najgorszego brudu.

Preparaty do mycia

W sklepach co chwilę pojawiają się zupełnie nowe preparaty, które mogą posłużyć do mycia okien. Wśród nich znajdują się znane wszystkim spryskiwacze, które jedynie różnią się między sobą tym, iż jedne posiadają alkohol, a inne nie.

Są one najlepszym rozwiązaniem do mycia, a następnie polerowania szyb. Jednak, jeżeli zależy nam na dokładnym umyciu ram oraz parapetów, zaleca się wykorzystanie zwykłego płynu do mycia naczyń, który doskonale radzi sobie z tłuszczem, lub też mleczka do czyszczenia ceramiki.

Niektóre gospodynie domowe od lat stosują domowe sposoby. W tym celu świetnie sprawdza się ocet. Jednak jego największą wadą jest intensywny, drażniący zapach. Dlatego często jest on łączony z olejkami zapachowymi. Co ciekawe, szyby doskonale poleruje się przy użyciu starych, czarno-białych gazet. Niekoniecznie każdy jest przekonany do tego sposobu mycia okien i zdecydowanie bardziej woli korzystać z ogólnodostępnych, gotowych preparatów.

Jak szybko umyć okna?

Niezależnie od tego, czy masz okna drewniane czy plastikowe, możesz swobodnie korzystać z tych samych sposobów ich mycia. By wyszukać najszybszy sposób na ich wyczyszczenie, bardzo często sięgamy po gotowe zestawy do mycia. Dzięki temu jest zdecydowanie łatwiej nanieść konkretny preparat, który doskonale radzi sobie ze wszelkimi zabrudzeniami. Ale inne przyrządy są odpowiedzialne za ściąganie detergentu, przez co niepotrzebne jest polerowanie.

Oczywiście perfekcyjne mycie okien wcale nie wymaga zastosowania zaawansowanej technologii, czy też podstawowych narzędzi. Czasami wystarczy zastosować zwykłe ręczniki papierowe, czy też nieśmiertelną irchę, czyli skórzaną szmatkę idealną do polerowania szyb. W końcu bycie perfekcyjną panią domu pod żadnym pozorem nie ogranicza nas do jednej metody.

Mycie okien bez smug

Zastanawiasz się w jaki sposób skutecznie umyć drewniane lub okna pcv, tak by po długim czyszczeniu nie pozostawała ani jedna smuga? Na pewno jest to dość uciążliwe dla osób, które imają się z tym zajęciem po raz pierwszy. Jednak wystarczy dostosować się do kilku prostych wskazówek, by osiągnąć zamierzony cel. W końcu wcale nie chodzi o to, by myć okna przez wiele godzin, ale dobrze dopasować odpowiednie metody, pozwalające na uzyskanie idealnego efektu.

Na pewno nie powinno nigdy myć się okien, na które padają promienie słoneczne. Ponieważ uniemożliwią one dokładnego wypolerowania szyb. Odbijające się promienie pod różnym kątem będą powodować, że na gładkich, szklanych powierzchniach ciągle będą pojawiać się smugi. W celu uniknięcia niechcianych efektów, należy również uważać na nadmiar stosowanych detergentów. Im więcej ich użyjemy, tym trudniej poradzić sobie później z ich pozbyciem.

Czy można używac karchera do mycia okien?

Interesuje Cię to, czy szyby można myć przy użyciu karchera? Odpowiedzią na takie pytanie może okazać się krótki film

To właśnie on pokazuje, że urządzenia tego typu nie tylko ułatwiają mycie okien, ale przyczyniają się do jeszcze większej skuteczności. Dlatego, jeżeli dysponujesz bardzo dużą ilością okien lub przeszklonych drzwi, warto zainwestować w pomocne urządzenie, które stanowczo skróci czas wypełniania domowych obowiązków.

Powiązane wpisy tematyczne

Zostaw komentarz