Energooszczędność okien

Okna energooszczędne to niezwykle nowoczesne rozwiązania, które dają różnorakie korzyści, przez co są coraz chętniej wybierane. Są to przede wszystkim korzyści ekonomiczne, związane z realnym oszczędzaniem energii, ale inteligentny dom wyposażony w okna energooszczędne naszej firmy przyczynia się też do ochrony środowiska naturalnego.

Warto wiedzieć, że energooszczędność okien to wartość nie tylko teoretyczna. Przekłada się bezpośrednio na oszczędności oraz korzyści dla środowiska. Wpływ na wysoki współczynnik energooszczędności w oknach Fronton mają specjalnie zastosowane rozwiązania, które zapobiegają przenikaniu ciepła z domu na zewnątrz.

Jak wybrać okno do domu energooszczędnego?

By dom był w pełni energooszczędny (a tylko na taki można uzyskać dofinansowanie), musi być wyposażony także w energooszczędne okna. Jeśli chodzi o okna Fronton, wysoki wskaźnik energooszczędności mogą mieć wszystkie nasze produkty, bez względu na to, z jakiego materiału będą wykonane dla naszych Klientów.

Czy okno do domu energooszczędnego musi być małe? Oczywiście, że nie! Okna pasywne proponowane przez naszą firmę mogą prezentować się świetnie i nadawać budynkom piękny wygląd, a jednocześnie doskonale spełniać swoją rolę w inteligentnym domu, a to dzięki specjalnym elementom, w jakie je wyposażamy.

Współczynnik przenikania ciepła

Współczynnik przenikania ciepła to wskaźnik stosowany do określania poziomu strat poniesionych w wyniku różnic temperatury wewnątrz budynków i na zewnątrz. Kiedy straty te są małe, można stwierdzić, że okna są energooszczędne i takie są właśnie okna Fronton, które spełnią wszelkie wymagania w tym zakresie.

Określane przez współczynnik przenikania ciepła straty ciepła poniesione w wyniku różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz można eliminować za pomocą specjalnych, nowoczesnych rozwiązań. Stosujemy je w naszych oknach z dużym sukcesem, dzięki czemu mają one wysoki poziom energooszczędności, co cieszy naszych Klientów.

Infiltracja powietrza

Infiltracja powietrza to zjawisko niestety często spotykane w budownictwie, na szczęście nowoczesne rozwiązania pozwalają je coraz lepiej eliminować. Wyposażone w nie okna Fronton posiadają wysoki wskaźnik energooszczędności, na co wpływ ma także zastosowanie wysokiej jakości materiałów i szczelnych łączeń.

Infiltracja powietrza to niepożądane w budownictwie zjawisko polegające na dostawaniu się do pomieszczeń powietrza z zewnątrz, co schładza powietrze wewnątrz budynków. Prowadzi to przede wszystkim do strat ciepła i związanych z tym wyższych kosztów ogrzewania. Wyposażone w nowoczesne rozwiązania okna Fronton praktycznie eliminują to zjawisko.

Konstrukcja i technologie

Energooszczędność jest coraz bardziej doceniana przez posiadaczy nie tylko budynków mieszkalnych, przez co proponowane przez nas okna znajdą zastosowanie nie tylko w inteligentnym domu. Okna pasywne wyposażone w nowoczesne rozwiązania i posiadające specjalną konstrukcję znakomicie chronią przed infiltracją powietrza i zapewniają ciepło w domu.

Na energooszczędne walory okien Fronton wpływ mają nie tylko nowoczesne rozwiązania i technologie typowe dla okien pasywnych. Dbamy także o właściwą konstrukcję naszych okien, które między innymi są doskonale szczelne i posiadają właściwości izolacji termicznej, dzięki czemu pozwalają na znaczne oszczędności i ochronę środowiska.

Koszty i opłacalność

Jeśli ktoś zastanawia się, czy inwestycja w inteligentny dom i okna pasywne jest opłacalna, powinien dokładnie przekalkulować wszystkie koszty. Zwykle okazuje się, że koszty zakupu i montażu okien pasywnych szybko zwracają się dzięki oszczędności na ogrzewaniu. Opłacalny jest zwłaszcza zakup okien Fronton, które proponujemy naszym Klientom w szczególnie atrakcyjnych cenach.

Powiązane wpisy tematyczne

Zostaw komentarz